Hľadáme najobľúbenejšiu knihu Slovákov

imgMoja naj kniha je kultúrno-vzdelávací projekt STV, ktorý prispieva k zvýšeniu záujmu o literatúru zo strany detí, mládeže aj dospelých, pričom vyvrcholí vyhlásením najobľúbenejšej a najčítanejšej knihy.

 

Ide o licencovaný formát BBC s názvom The Big Read a už ho úspešne realizovali vo viacerých krajinách. V roku 2003 sa do neho zapojilo len v Británii vyše 750-tisíc divákov, o rok neskôr prilákal 250-tisíc divákov v Nemecku, kde ho vysielala pod názvom Das große Lesen televízia ZDF, v Maďarsku ho v roku 2005 ako A Nagy Könyv vysielala štátna MTV, v Bulharsku ho pred dvoma rokmi spustila štátna televízia BNT pod názvom Голямото четене. Vlani tento projekt s úspechom realizovala aj Česká televízia, nazvala ho Kniha mého srdce.

 

Hlavné piliere projektu tvorí päť hlavných večerov, na ktorých postupne nominujeme NAJ 100 kníh, NAJ 25, NAJ 10 kníh a napokon vyhlásime víťazný titul. V prvý večer vás čakajú známe osobnosti, spisovatelia a umelci, ktorí prezradia, aký majú vzťah ku knihám a čítaniu. Do hlasovania o najobľúbenejšiu knihu sa budete môcť zapojiť prostredníctvom webu, SMS a hlasovacích lístkov. Veríme, že neodoláte pútavým príbehom, ktoré knihy prinášajú, ale ani jedinečnej možnosti vyhrať hodnotné ceny. Prinášame vám interaktívny projekt, o ktorom sa dozviete tiež v školách, v knižniciach a kníhkupectvách, kde na vás bude čakať množstvo sprievodných akcií a podujatí. Svoj voľný čas tak budete môcť stráviť so svojimi obľúbenými literárnymi hrdinami a navyše budete mať unikátnu šancu vybrať najobľúbenejšiu knihu Slovákov.

 

Nominujeme

Máte obľúbenú knihu, s ktorou najradšej trávite voľný čas? Zahlasujte za ňu v celonárodnej ankete, zapojte sa do súťaží a vyhrajte množstvo kníh a ďalších vecných cien. Nominovať môžete knihu od slovenského i zahraničného autora, pre deti, mládež i pre dospelých. Môžu to byť romány, novely alebo zbierky poviedok, musia byť však preložené do slovenčiny. Hlasovať môžete od nedele 25. apríla prostredníctvom SMS, internetu a hlasovacích lístkov. NAJ 100 kníh môžete nominovať do 9. mája.