Národná anketa Slovenskej televízie Moja NAJ kniha štartuje na Dvojke už o mesiac

TLAČOVÁ SPRÁVA, 25. marca 2010

 

Slovenská televízia o mesiac vyhlási celonárodnú anketu o najobľúbenejší knižný titul Slovákov. Licencovaný formát Moja NAJ kniha uvedie STV na Dvojke 25. apríla 2010. Prestížnym kultúrno-vzdelávacím projektom budú divákov sprevádzať Alena Heribanová a Martin Nikodým.

 

„Teším sa, že ideme robiť reláciu o knihách, lebo kniha je úžasná vec. Ľudia odjakživa písali a čítali. Knihy nevytlačia z našich postelí, kresiel a upršaných večerov ani elektronické médiá. Verím, že ľudia budú tento formát sledovať. Dozvieme sa, čo čítajú, kto ich oslovil a aký majú vkus,“ približuje zámer projektu moderátorka Alena Heribanová.

 

Relácia Moja NAJ kniha vyvrcholí začiatkom novembra. Dovtedy diváci postupne spoznajú sto, dvadsaťpäť a desať najobľúbenejších kníh. Do celonárodnej ankety sa môžu diváci zapojiť prostredníctvom portálu mojanajkniha.sk, v rámci internetu je na známej sociálnej sieti založená skupina určená fanúšikom Mojej NAJ knihy.

 

Do projektu je aktívne zapojená aj široká sieť knižníc, kníhkupectiev i škôl, v ktorých tvorcovia plánujú pre divákov pútavé sprievodné podujatia.