Zaujímavosti

Poradie naj 10 kníh

Za tú naj knihu boli zvolené Slovenské rozprávky. A ako skončilo ostatných 9 kníh? Prečítajte si!

Naj knihou Slovákov sú Slovenské rozprávky

Slováci si v piatok večer zvolili svoju naj knihu. Stali sa ňou Slovenské rozprávky Pavla Dobšinského.

Vzlietni a čítaj

Sympatický videoklip na podporu knižníc a čítania vznikol počas 6. ročníka Festivalu Prešov číta rád, ktorý organizovala Knižnica P.O.Hviezdoslava v Prešove.

Predstavujeme hviezdu Waris Dirie

Waris Dirie sa narodila v roku 1965 v Somálsku v rodine kočovných Nomádov. Vo svojich trinástich rokoch utiekla od svojej rodiny, aby tak unikla dohodnutému sobášu s oveľa starším mužom. Vďaka šťastnej náhode Waris niekoľko rokov pracovala ako slúžka na somálskom veľvyslanectve v Londýne, neskôr získala prácu v miestnom McDonalde. Náhodne ju tam objavil fotograf Terence Donovan, ktorý jej ponúkol fotenie pre kalendár Pirelli...

Autorka bestselleru Púštny kvet spozná naj knihu

Waris Dirie pricestuje na pozvanie vydavateľstva Ikar už 4. novembra. Ako čestná hostka sa zúčastní finálového večera Moja naj kniha, ktorý odvysiela Slovenská televízia v piatok 5. novembra.

Moja naj kniha na POHODE a ARTFILM FESTE

Moju naj knihu v lete stretnete na mnohých podujatiach. Prostredníctvom divadelných predstavení sa predstaví na Pohode, Artfilm feste, Kremnických Gagoch a Divadelnej Nitre a Dotykoch a spojeniach.

V stovke naj kníh sú aj diela z 19. storočia

Do stovky najobľúbenejších kníh Slovákov a Sloveniek sa prebojovali okrem iných aj diela pevne zapísané do dejín slovenskej literatúry.

Leto s NAJ knihami

V letných mesiacoch si budete môcť oddýchnuť od televíznych obrazoviek. Projekt Moja naj kniha sa totiž sťahuje na letné festivaly.

Knihy zarábajúce na plátnach kín

Tak ako postavy z románov a kníh ožívajú každý deň v mysliach a fantázii čitateľov po celom svete, ožívajú osudy hrdinov z literatúry na filmových plátnach alebo televíznych obrazovkách. Nejedna kniha sa teší priazni miliónov divákov, ktorí si „prečítali“ jej stránky vo filmových obrazoch.

Máme radi slovenskú literatúru

Dôkazom je aj vysoký počet pôvodných slovenských kníh v prvej stovke celonárodnej ankety Moja naj kniha. Do NAJ 100 sa dostalo spolu až 43 slovenských titulov.